سیستم آبیاری دیوار سبز

سیستم آبیاری
سیستم های آبیاری با توجه به پروژه ها و محصولات مختلف، متفاوت هستند. اما باید فضایی را برای سیستم کنترل کننده آبیاری، سیستم کوددهی، فیلتر، شیرها و..، در نظر بگیرید. همچنین استفاده از تایمر آبیاری هوشمند، بدون نیاز به کنترل، آب مورد نیاز گیاهان را در زمان مناسب و با توجه به نیاز گیاه، در اختیار آن قرار می دهد.

سیستم آبیاری قطره دیوارهای سبز: قطره چکان، لوله­های فرعی آب رسان، اتصالات، لوله اصلی و شیر­های باز و بست آب می­ شود.

قطره چکان ها از نوع جبران کننده فشار می­ باشند. این قطره چکان­ها در بازه فشار حدودا 0/5 تا 4 بار دبی خروجی ثابتی دارند. این قطره چکان­ها توانایی عبور ذرات املاح کوچکتر از 120 میکرون را از خود بدون ایجاد گرفتگی یا مسدود شدن را دارا می­ باشند. در صورت بزرگتر بودن ذرات املاح موجود در آب از 120 میکرون آب پیش از آنکه وارد سیستم آبیاری شود می­ بایست از فیلتر تصفیه آب عبور داده شود.

لوله­ های فرعی آب رسان شامل لوله­ هایی می شوند که آب را به قطره چکان ها می رسانند. لوله­ ها از جنس پلی اتیلن مقاوم به UV و در سایز 6 یا 16 میلیمتر هستند. همچنین لوله اصلی برای انتقال آب به لوله­ های فرعی استفاده می­ شود که قطر آن با توجه به فشار مورد نیاز تعیین می شود.

 آبیاری معمولی :
طراحی این نوع دیوار زنده یا سبز به نوعی است که یکپارچه طراحی شده اند و این به هم پیوستگی به ما اجازه میدهد تا سیستم آبیاری را در هر نقطه دلخواهی که میخواهیم قرار دهیم. این سیستم به علت اینکه هوشمند طراحی شده تا مراقبت هایی که هر دیوار زنده نیاز دارد را کاهش دهد دارای مخزن آب، پمپ و تایمر است که مخزن این سیستم خیلی راحت بصورت دستی پر میشود و تنظیم تایمر، پمپ تعبیه شده گرین وال را آبیاری میکند.
سیستم آبیاری افقی :
سیستم آبیاری عمودی :

بهترین راه حل جهت آبیاری گیاهان در دیوار سبز، سیستم آبیاری اتوماتیک می باشد. در این سیستم با نصب یک شیر برقی در مسیر جریان آب، زمان آبیاری و مقدار آب مورد نیاز تعیین می گردد و گیاهان به روش آبیاری قطره ای در زمان مقرر به صورت خودکار آبیاری می شوند.

آبیاری هوشمند (Smart green wall) : با کمک هوش مصنوعی دارای قابلیت های بیشتری نسبت به نمونه های معمولی خود هستند. از جمله ویژگی های دیوار سبز هوشمند می توان به سیستم هوشمند آبیاری و کنترل رطوبت هوا اشاره کرد. با استفاده از سنسورهای مختلف و ارتباط آن با یک کنترلر مرکزی و تصمیم گیری بر اساس فاکتور های مختلف مورد نیاز گیاه بود که در این مورد از تکنولوژی هایی مانند Wifi و zeegbee برای ارتباط شیرهای برقی و سنسورها با یکدیگر استفاده شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *